Archiv‎ > ‎Třídní noviny‎ > ‎

Slohová práce - Podzimní plískanice v parku

přidáno: 19. 12. 2011 9:12, autor: Neznámý uživatel   [ Aktualizováno 19. 12. 2011 9:12 uživatelem David Hawiger ]
    Nastal podzim. Miluji podzim. Zbožňuji, jak hraje všemi různými barvami světa. Od žluté až po rudě červenou. Obzvlášť stromy v parku jsou nádherné, proto jsem se rozhodla, že se za nimi půjdu podívat.
    Ach, v parku je opravdu krásně, ty barvy, ten podzimní vzduch. Procházím se uzoučkou cestičkou posetou pestře zbarveným koberečkem. Všude kolem si větry hrají na hoňku. Duhově zbarvené listy poletují volně jako ptáci a lehce jako peříčka. Tyto listy nahradily ptáčky, kteří už odletěli do teplých krajin, avšak někdo tu zůstal malá veverka shánějící poslední oříšky na zimu. Najednou se vítr prudce zvednul a mraky se sběhly k sobě. Velmi se ochladilo. Uslyšela jsem tichoučké ťukání o chodníček. Začalo pršet. Veverka se rychle rozutíkala, aby se schovala do dutiny stromů. No, a já se rozhodla, že bych se měla také vrátit domů. Děšť mi moc nevadí. Déšť prostě k podzimu patří.
    Vrátila jsem se domů, usušila jsem se, sedla si k topení, abych se zahřála. Podívala jsem se z okno a zaposlouchala se do hlasu deště ťukajícího do našich oken.
                                                                                                                                        (Pavlína Novosadová)
ĉ
1.docx
(14k)
David Hawiger,
8. 1. 2012 4:41
Comments