Archiv‎ > ‎Třídní noviny‎ > ‎

Předání peněz Sdružení Šance Olomouc

přidáno: 27. 3. 2012 10:45, autor: Jitka.Kavalova@zsbelotin.cz   [ Aktualizováno 28. 3. 2012 5:02 uživatelem David Hawiger ]
V pátek 16. března jsem byla pozvána na společenské setkání s pracovníky Sdružení Šance, které již řadu let posíláme na účet peníze ze vstupného z vánočního koncertu. Peníze toto sdružení věnuje dětem nemocným leukémií, tedy rakovinou kostní dřeně, na vylepšení prostředí onkologického oddělení olomoucké nemocnice, kde tyto děti často tráví 2 až 3 roky, než se uzdraví. Někdy jim přispívají na letní tábory nebo výlety nebo podporují jejich volnočasové aktivity formou organizací výtvarných dílniček.
Spolu s paní učitelkou Dudovou a Navrátilovou jsme předaly 12 tisíc korun a setkaly se s lidmi, kteří dobrovolně a nezištně pomáhají potřebným. Ráda vám všem tlumočím jejich srdečné poděkování a úctu za naši finanční pomoc. Jsem také ráda, že jsem pozvání přijala a mohla se setkat s lidmi, kteří se zabývají touto záslužnou činností. Jsou mezi nimi i maminky, jejichž děti prodělaly leukémii.
Na výsledek práce Sdružení Šance můžete nahlédnout do tištěné publikace na nástěnce v přízemí. Prohlédněte si ji a vraťte, aby mohli nahlédnout všichni zájemci. 
Přestože prostředí nemocnice je krásné, nezávidím jim ho, chybí jim totiž to podstatné - zdraví. 
Comments