Archiv‎ > ‎Třídní noviny‎ > ‎

Divadelní představení

přidáno: 16. 4. 2012 6:57, autor: Neznámý uživatel   [ Aktualizováno 16. 4. 2012 6:57 uživatelem David Hawiger ]
    V pondělí 16. dubna navštívila naše třída divadelní představení v novojíčínském divadle. Hra bylo drama Karla Čapka - Bílá nemoc.
     Drama bílá nemoc upozorňovalo v 1. polovině 20. stolení na nacismus v Německu, jeho rozpínavost a vélečný konflikt jím vyvolaný: Bílá nemoc je pandémií pocházející z Číny. Nemoc připomíná lepru. Nejdříve se na kůži vytvoří bílá skvrna, necitelné místo, poté když se rána otevře začne značně zapáchat, třetí stádium je hrozná bolest. Poté už následuje pouze smrt. Tato nemoc napade jen ledi starší 40. let. Drama se odehrává v zemi, kde vláne diktátor Maršál(představuje Hitlera). Má mocnou armádu a lidem tvrdí že vyhraná válka je lepší než mír, chce totiž napadnout menší stát(představuje Československo), který podle Maršálova tvrzení provokuje a uráží jejich velký stát. Jediný kdo ale zná lék na bílou nemoc, je Dr. Galén, který léčí jen chudé, a bohaté jen v případě že jsou proti válce a podporují mír. Maršál o tom nechce ani slyšet, ale až když dostane bílou nemoc změní názor a zavolá Dr. Galéna. Ten mu však nepomůže, protože jej ušlape svanatizovaný dav.
    Mě se hra velice líbila a třídě nejspíš taky. Co se však nevíce líbilo dámské polovině třídy bylo setkání z hercem Martinem Písaříkem.

Lukáš "Kopák" Kopecký

Film - Bílá nemoc


ą
David Hawiger,
16. 4. 2012 12:06
ą
David Hawiger,
16. 4. 2012 12:08
Comments